YILDIZNAME

Aşağa gitmek

YILDIZNAME

Mesaj tarafından gülesevdam Bir Çarş. 05 Ağus. 2009, 08:39

YILDIZNAME
Yıldızname yi günümüzün astroloji bilimiyle ilişkilendirebiliriz. Her ne kadar bazı farklar varsa da esasta burçlar ve yıldızlarla ilgilidir..
Yıldızname adından da anlaşılacağı üzere Yıldız ve burçlarla uğraşan bir yorum biçimidir. Özellikle Türk-İslam felsefesinde hayat bulmuş ve Osmanlılar döneminde çok geliştirilmiş ve yaşatılmıştır.

Yıldızname de insanların doğduklarından ölene dek başlarına gelenler ve gelecekler, geçirebilecekleri kazalar, hatalar, iyi olaylar görünür.

Ayrıca insanların başlarına gelecek hastalıkların maddi yada manevi tedavi şekilleri izlenir.
Maddi hastalıktan anlatılmak istenen tıbbi rahatsızlıklardır. Bu tür hastalıklar için Yıldızname çeşitli otlar ve bitkilerden oluşan karışım yada macunlarla tedavi şekli önerir. İşin şaşırtıcı yönü oldukça faydalı olur. Ben Erdoğan Hoca, defalarca tecrübe ettiğim ama buraya yazamayacağım birçok hastalığı tedavi ettim.

Manevi hastalıklardan anlattığımız ise kişinin ruhi durumu ile ilişkilidir. Yani kişi mizacı dolayısıyla Nazara yatkın olur. Yada doğumunda bir illet ile birlikte doğmuş olur. Yada koyulan ismin kendisine iyi gelmediği olur. Cin ve Peri değmiş yada büyü yapılmış olur. Bu benzeri durumlarda da Yıldızname bir çözüm getirecektir
NASIL BAKILIR?
Eğer doğum tarihini biliyorsanız sorun yok. Ama bilmiyorsanız yada takip ettiğiniz burç sizi tarif etmiyorsa ne yapacaksınız? Meraklanmayın beni takip edin yeter.
Kişinin yıldızını bulmak için Ebced hesabı da denilen bir yöntem uygulanır. Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. hakkında bilgi sahibi olunur.
Ebced hesabı 3 çeşit olmakla beraber ben sizlere Ebced-i Sagir dediğimiz küçük Ebced hesabını açıklayacağım. Aslında Ebced hesabı Arapça dır. Türkçe ye uyarlayabildiğim kadarıyla buraya yazıyorum umarım sizlere faydalı olur.
Nasıl bakılacağına gelince kişinin ana ismi ile kendi ismi aşağıdaki tabloya bakarak toplanır ve 12 ye bölünür.

Baki kaç kalırsa o numaralı burca bakılır.


A=1 E=5 I=10 M=4 R=8 Ü=7
B=2 F=8 İ=10 N=2 S=0 V=6
C=3 G=8 J=3 O=7 Ş=0 Y=10
Ç=3 Ğ=4 K=4 Ö=7 T=4 Z=7
D=4 H=8 L=6 P=2 U=7

KOÇ BURCU (21 Mart-20 Nisan)
BU BURCUN YILDIZI MERİHTİR.
BİRİNCİ VASIF (21 Mart-30 Mart)
Bu burçta doğan erkekler esmer tenli yada açık renkli olabilir ve uzun boylu büyük başlıdırlar..Yüz hatları keskindir.Çehreleri köşelidir. Alınları açık sert ve cüretkar bakışlı gözleri açık kanatlı burun ve alaycı ağızları vardır.tok sesli olup saçları soluktur.vücut kemikleri iri bünyeleri sağlamdır.Çabuk kızarlar ama öfkeleri çabuk geçer. çok inatçı olup eğlenceye düşkündürler Kolay baskı altına alınamazlar .Haksızlıklara hep baş kaldırırlar.Çocukken yaramaz gençken çok aktif olurlar.Tembelliği sevmezler çalışkan olurlar bu yüzden her işte başarılı olurlar. Bela ve dertlere karşı dayanıklıdırlar.................

İKİNCİ VASIF (31 Mart -9 Nisan)
Hayatta tek istedikleri çevrelerine faydalı olmak maddi durumları da sağlıkları gibi bir kararda durmaz kah yükselir kah çıkar....Yemek yemeyi çok severler midelerine düşkün olurlar bu yüzden sindirim rahatsızlıkları ve kalp rahatsızlığı onlara çok yakındır....... Cesaret ve atılganlık gerektiren işlerde başarılı olurlar yıldızlarıyla ahenk için kırmızı renk yakut yada elmas taşlı yüzük kullanmaları tavsiye edilir........

Kadınların yaptıkları büyü ve sihir den muzdarip olur haklarında çok dedikodu yapılır...

ÜÇÜNCÜ VASIF ( 10 Nisan-20 Nisan)
Merih yıldızının tesiri altındadırlar....Bu tarihte doğan kişinin sevdikleri kişinin başka yerlere şehirlere gitme ihtimali vardır... Bir fitne ve dedikodu yüzün den çok yakın dostlarıyla düşman olabilirler...............
YUKARI DA KOÇ BURCU 'NUN SADECE SAYFALARCA TUTAN AÇILIMLARIN'DAN ÇOK KISA BİR BÖLÜM VERDİM.

Yıldıznamede soran kişinin bayansa Baba isimi, erkek se Anne isimi ve biliniyorsa doğum tarihi alınır, bilinmiyorsa ayrı bir ebced hesabıyla burcu keşfedilir.Yıldıznameden neler öğrenebiliz:

Baktıran kişinin karakterini, yapısını doğduğu günden öleceği güne kadar yaşayacaklarını, başına iyi yada kötü gelecek olayları önceden görebilirsiniz.

Düşmanlarınız kimler, aranızdaki mücadelede galipmi yoksa malupmu olacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kaç kere nikah var

Uğurlu günlerinizi sayılılarınızı bilirsiniz.

Büyü varmıdır, yokmu varsa ne yapılmalı, çareler nedir, nasıl kurtulunur?

Hasta kimsenin hastalığı neler?

Cin çarpması varsa hangi Cin Çarpmış ve nasıl yok edilir öğrenebilirsiniz.

Koruyucu Melek lerinizin isimleri

Cin'lerin isimleri..

Ve daha bir çok konularda bilgilenebilir yıldızname verilerine göre hayatınızı şekillendirir olası tehlikelere karşıda en iyi önlemleri almış olursunuz..

_________________
"\En Güzel'e Yar Olanlara Gül'e Gönülden Bağlananlara Güllerce Selam Olsun./"
avatar
gülesevdam
Admin

Mesaj Sayısı : 189
Kayıt tarihi : 06/10/06

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz